Vergi ve Muhasebe Haftası Etkinlikleri Kapsamında Seminer Düzenlendi

06 Mart 2024 Çarşamba


 
Fakültemiz Maliye Bölümü Maliye Araştırma Topluluğunun organizasyonu ile 06 Mart 2024 tarihinde Fakültemiz Konferans Salonunda Vergi ve Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerimize yönelik seminer düzenlendi.  

Program Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Rahmi YÜCEL ve Maliye Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Serdar ŞAHİN’in açılış konuşmaları ile başladı.

Açılış konuşmalarının ardından Bolu İl Defterdarı Hasan ÇELİK defterdarlığın tarihi, kapsamı ve kuruluş amacına ve faaliyetlerine ilişkin kısa bir sunum gerçekleştirdi. ÇELİK ve Defterdarlık Gelir Uzmanları gelir uzmanlığı mesleği ile ilgili öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırdı.

Ardından Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İlkay BAĞATIR öğrencilerin kariyer hedeflerine yön verecek mesleki bilgi ve deneyimlerini aktardı. Öğrencilerin aktif katılımıyla gerçekleşen seminer, BAĞATIR’ın kamu kurumları ve muhasebe mesleğinde kariyer olanakları konusunda öğrencilerin sorularını cevaplandırması ile sona erdi.