Yaz öğretimi ders kayıtları (1.Aşama) 19 – 21 Haziran 2018

2017-2018 Yaz Okulu İlk Aşama Ders Kayıtları, 19.06.2018 Saat 10:00'da başlamıştır. 21.06.2018 günü saat 17:00'de sona erecektir.

 

Yaz öğretimi ders kayıtları (2.Aşama) bys.ibu.edu.tr adresinde duyurulacak.

Haftalık ders programları iibf.ibu.edu.tr adresinde ilan edilmiştir (http://iibf.ibu.edu.tr/tr/duyurular/446-2017-2018-yaz-donemi-ders-programlari). Ders seçiminizi devamı dikkate alarak yapmanız tavsiye edilir.

 

Yaz okulunda üç saatlik bir ders haftada altı saat yapılmaktadır!

Yönetmelik gereği en fazla dört ders alabilirsiniz.

 

1. aşama: 19-21 Haziran 2018 tarihleri arasında önce bys.ibu.edu.tr adresinden ders seçimi yapılmalı, bankaya ekranda gözüken harç yatırılmalı ve tekrar bys.ibu.edu.tr adresine giriş yapılarak ders kaydı onaylanmalıdır (Kayıt yenileme ekranındaki seçimlerimi kaydet düğmesine tekrar basılmalıdır!) . Bu işlemi yaptığınızda ders seçim ekranında sağ üst kısımda "yaz okulu ilk aşama" yazmalıdır.

2. aşama ise kapanan ders olması halinde ya da kaydınızı tekrar onaylamanız için kullanılır. Tarihleri farklıdır. Mutlaka bu işlemleri yapmanız gerekir.

Kaydınızı taslak aşamasında bırakmamalısınız! Yoksa kayıtlanmamış sayılırsınız!

Yaz okulunda kayıt için bir hakkınız vardır. Bu nedenle ders seçimleri doğru yapılmalıdır. İtiraz edemezsiniz. Danışman onayı, düzeltme işlemi yoktur.

 

Tüm işlemleri kendiniz yapmalısınız! Bilgisayardan kaydınızı yapmanız tavsiye edilir (Mozilla Firefox üzerinden).

Farklı tarihlerde sisteme girerek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı duyurularını takip etmelisiniz.

 

Seçmeli ders alırken dersi “yeni ders” olarak alıyorsanız seçilen dersler kısmında ders karşısındaki açıklamada başka bir dersin adı yazmamalıdır. Başka bir dersin yerine seçmeli ders alıyorsanız açıklama kısmında önceki dersin adını görmelisiniz!

 

ÖNEMLİ!
İktisat Bölümünde açılan İktisada Giriş I ve İktisada Giriş II dersleri için öğrenci numarasının sonu tek rakamla biten öğrenciler 01, çift rakamla biten öğrenciler 02 grubudur. Sadece bu ders için grup seçimini yanlış yapsanız dahi kaydınız daha sonra doğru gruba aktarılacaktır.

Yaz okulu haftalık ders programında gözükmesine rağmen kayıt yenileme ekranında göremediğiniz dersler varsa mesai saatleri içerisinde 0 374 254 10 00 nolu telefonu arayabilir (dahili 11 65 / 11 54) sorunu iletebilirsiniz. Lütfen harcınızı yatırdıktan sonra tekrar Bilgi Yönetim Sistemine girip "seçimleri kaydet" düğmesine basınız ve sağ üst tarafta "yaz okulu ilk aşama" yazdığından emin olunuz!

Ders kaydınızı taslak aşamasında kesinlikle bırakmayınız! Kaydınızı yaptıktan sonra değişiklik yapamazsınız!

Farklı bölümlerden ders almak isteyen öğrencilerimiz ve misafir öğrencilerimiz açılan dersler ekranından ilgili fakülte ve bölümü seçerek ekranda açılan müfredattan derslerini seçebilirler!

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II dersleri Eğitim Fakültesinde açılmaktadır.

 

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I dersi Pazartesi ve Salı günleri 16:00-17:50,

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II dersi Pazartesi ve Salı günleri 18:00-19:50 saatleri arasında ibuzem.ibu.edu.tr adresinde yapılacaktır.

 

Öğrencilerimize duyurulur.

 

2017-2018 Yaz Öğretimi akademik takvimi şaşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Yaz öğretiminde açılacak dersler, eşdeğer kabul edilen dersler ve misafir öğrenci ön kayıt formu ektedir.

04-14 Haziran 2018 Misafir Öğrenci Ön Kayıt
19-21 Haziran 2018 Yaz Öğretimi Ders kaydı
25 Haziran- 10 Ağustos 2018 Ara Sınav Not Girişi
13-15 Ağustos 2018 Yaz Öğretimi Final Sınavları
17 Ağustos 2018 Final Notların Sisteme Girişi ve Öğrenci işlerine Teslimi
14 Eylül 2018 Misafir Öğrencilerin Notlarının Postaya verilmesi Son Gün

 

Detaylı açıklamalar için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın duyurusuna bakınız: http://www.oidb.ibu.edu.tr/38-yaz-ogretimi

Derslerin içerikleri üniversitemizin AKTS bilgi kataloğunda mevcuttur: http://bologna.ibu.edu.tr/akts/newtr.php


Bolu Abant İzzet Baysal University - Faculty of Economics & Administrative Sciences © 2018 Back to top