Mezuniyet Hakkında Sorular

08 Temmuz 2020

Öğrencilerimiz mezun olup olmadıklarını mezuniyet transkriptlerine Mezuniyet Tarihi bilgisinin işlenip işlenmediğine bakarak anlayabilir. Mezun olan öğrencilerimizin https://ocs.ibu.edu.tr/ adresinden çıkış işlemlerini başlatması gerekmektedir. Mezun olmamış öğrencilerimiz derslerini tamamlayıp tamamlamadığını, hangi derslerinin eksik olduğunu, hangi seçmeli derslerin yanlış  seçmeli havuzunda olduğunu mezuniyet transkriptini ve müfredatı karşılaştırarak anlayabilir.

1) Mezuniyet transkripi Bilgi Yönetim Sistemi (bys.ibu.edu.tr) ana ekranında Başarı Durum Belgesi (Transkript) linkine tıklayarak ve açılan pencerede Mezuniyet Transkripti düğmesine basarak görüntülenebilmektedir [Resim 1].

2) Müfredat da Bilgi Yönetim Sistemi (bys.ibu.edu.tr) ana ekranında Müfredat linkine tıklayarak görüntülenebilmektedir [Resim 2]. Ayrıca fakültemizin sitesinde de (https://iibf.ibu.edu.tr/ogrenci/mufredat-ve-ders-icerikleri) Word formatında bulunmaktadır.

3) Seçmeli derslerini yanlış havuzdan alan veya fazla alınmış olan seçmeli dersleri sildirmek isteyen öğrenciler fakültemizin internet sitesinden (https://iibf.ibu.edu.tr/formlar/ogrenci-formlar) Ders Dönem Değişikliği Dilekçesi'ni indirip doldurarak fakültemiz dekanlığına +90 374 253 45 21 numaraya faks gönderebilir.

Ayrıca öğrencilerimiz GANO nasıl hesaplanır, hangi dersi neyle geçersem notum ne olur gibi soruların cevaplarını danışmanlara ulaşamadığında fakültemiz sitesinin Sık Sorulan Sorular https://iibf.ibu.edu.tr/ogrenci/sss sayfasından bulabilirler.

 

 

Top