Uzaktan Eğitim Sürecine İlişkin Öğrenci Duyurusu

23 Mart 2020

Uzaktan Eğitim Sürecine İlişkin Öğrenci Duyurusu

1- Tüm öğrencilerimizin bys.ibu.edu.tr adresi üzerindeki e-posta adreslerini (tercihen gmail) ve telefonlarını güncellemeleri gerekmektedir.


Aşağıdaki linkten güncelleme işlemini nasıl yapacağınızı izleyebilirsiniz.


https://www.youtube.com/watch?v=G8fr53PulMk&feature=emb_title

2- Öğrencilerimizin e-posta adreslerinin doğru yazıldığına (Türkçe karakter -ç, ğ, ı, ö, ş, ü - /büyük harf içermeyecek şekilde) emin olmaları gerekmektedir.

3- Yapılacak derslere canlı olarak telefonundan katılacak öğrencilerimiz "Hangouts Meet" uygulamasını mobil cihazlarına yüklemeleri gerekmektedir.

 4- Ders video linklerine ve dökümanlarına ibuzem sistemi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 5- İBUZEM sistemine giriş yapmak için http://ueys.ibu.edu.tr adresini kullanabilir ya da İBUZEM ana sayfasından Sisteme Giriş butonuna tıklayabilirsiniz.

 6- Sistem için kullanıcı adınız "öğrenci numaranız"dır. (Lütfen okul numarınızın başına o harfi eklemeyiniz.)

7- Şifreniz ise daha önce sisteme giriş yaptıysanız eski parolanızdır. Bu dönem ilk defa giriş yapacaksanız TC Kimlik numaranız parola olarak tanımlanmıştır.              

8- Şifresini unutmuş olan öğrenciler sistem üzerindeki “Şifrenizi mi unuttunuz?” yönergesini takip ederek e-posta adresine yeni parola talebi gönderebilirler. Parolanızı güncelleyemediğiniz durumlarda İBUZEM iletişim kanallarından parolanızın sıfırlanması talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim kanallarımız
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., http://ibuzem.ibu.edu.tr çevrimiçi destek

Lütfen bizimle iletişime geçerken okul numaranızı, bölümünüzü ve güvenlik sebebiyle TC Kimlik numaranızı paylaşınız.

 

Öğrencilerimize duyurulur.

Top